Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği insanlarda sadece dişlere değil diş etlerine ve dişlerin kapanışına da arzu edilen estetikliğin kazandırılması için uygulamaların yapıldığı diş hekimliği tedavi yöntemidir.

Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kişilerde ağız şeklinin ve gülümseme tarzının istenilen hale getirilmesi için kullanılır. Aynı zamanda bu uygulamalar sonucunda dişlerde ısırma yapısı ve çiğneme gücü açısından iyileşme görülebilir.

Estetik Diş Hekimliği tedavisi sonucunda kişinin dişlerinde estetik açıdan iyileşme görülürken, ağız ve diş yapısının fonksiyonel yapısı da güçlendirilir.

İnsanların gülümseme tarzının mükemmel bir hale getirilmesinin Estetik Diş Hekimliği için ana hedef olduğu düşünülmektedir.

Kişinin ağız ve diş yapısının daha canlı, bembeyaz ve parlak olması tabi ki hedeflenmektedir. Bununla birlikte temel amaç ağız, diş ve çene yapısında fonksiyonel yeteneklerin en üst seviyeye çıkarılırken doğallığın korunmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının Ağız, Diş ve Çene sağlığını ilgilendiren tedavi yöntemleri ile birlikte kullanıldığı kişilerde sağlıklı, estetik, güzel dişlere ve uzun ömürlü estetik bir gülümsemeye sahip olunabilir.

Han Dental Diş Kliniği olarak Estetik Diş Hekimliği tedavileri uyguladığımız kişilerde diş ve diş etlerinin şekline, rengine, pozisyonuna, boyutuna ve hizalanmasına dikkat etmekteyiz.

Koyu ve renksiz dişleri doğal beyaz rengine ulaştırmak, eğrilikler ve şekil bozuklukları bulunan dişlerde gerekli düzenlemeleri sağlamak için Ortodonti, Periodontoloji, Konservatif ve Protez tedavilerinden faydalanıyoruz.

Ağız ve Diş yapınızda istemediğiniz şekil ve renk bozuklukları olduğunu düşünüyorsanız Hemen Bize Ulaşarak Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorlarımız tarafından muayene edilebilir, hayal ettiğiniz ağız ve diş yapısına ulaşabileceğiniz tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Estetik Diş Hekimliği insanların dişlerinde ve buna bağlı olarak ağız bölgelerinde yaşadıkları estetiksel veya işlevsel kaygıların giderilmesi için uygulanan tedavi tekniklerinin bütünüdür.

Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının en sık kullanıldığı durumları;

 • Dişlerin farklı nedenlerle renk değişimine uğraması,
 • Çürümeye ya da travmaya bağlı dişlerde çatlak ve kırık oluşması,
 • Dişlerde çarpıklık, yamukluk, eğrilik ve düzensizlikler bulunması,
 • Diş etlerinde renk ve form bozulmaları,
 • Çeşitli sebeplerle diş kayıpları yaşanması,

olarak belirtebiliriz.

Estetik Diş Hekimliğinde Hangi Tedavi Yöntemleri Kullanılır?

Estetik Diş Hekimliği kapsamında hastaya arzu ettiği gülümsemeye ulaşması için yapılması gereken işlemler belirlendikten sonra birçok tedavi yöntemi uygulanabilir.

Estetik Diş Hekimliği başlığı altında uygulanan bu tedavi yöntemlerinin bir kısmı direkt olarak Estetik Diş Hekimliği alt dalları olmakla birlikte bir kısmı kendi başına diş hekimliği ana bilim dalı olan lakin istenilen estetik yapının oluşmasında yardım alınan tedavi yöntemleridir.

Estetik Diş Hekimliği başlığı altında hastalara uygulanabilen tedavilerin bazıları şunlardır;

 • Estetik Dolgu Uygulamaları
 • Porselen Laminalar (Lamina Kaplama)
 • Estetik Kompozit Laminalar
 • Porselen Lamina Restorasyonları
 • Zirkonyum Kaplamalar ( Metalsiz Kaplama veya Empress)
 • Zirkonyum Uygulamaları
 • E-Max Porselenler
 • Diş Beyazlatma Uygulamaları
 • Diş Eti Estetiği Tedavileri

Tüm bu Estetik Diş Hekimliği uygulamalarının yanı sıra hastanın dişlerinde çarpıklık, eğrilik, yamukluk ve düzensizlik problemleri yaşanıyorsa Ortodonti tedavi yöntemleri kullanılarak estetik tedavi desteklenebilir.

Hastanın diş etlerinde yaşadığı yapı bozuklukları ve renksizlik Periodontoloji yani Diş Eti Tedavi yöntemleri kullanılarak Estetik Diş Hekimliği uygulamaları desteklenir.

Estetik Gülüş Tasarımı

İnsanlar hayatın farklı alanlarında olduğu gibi diş hekimliği uygulamalarında estetik beklentileri olmaktadır. Bunun en büyük nedeni dişlerin kişinin yüz görünümünü direkt olarak etkilemesidir.

Estetik Diş Hekimliği kapsamında insanlara uygulanan tüm işlemlerin sonunda özgürce ve hayal ettikleri görünümde gülümsemelerinin sağlanması amaçlanır.

Estetik Gülüş Tasarımı olarak da ifade edilen bu uygulamalar sonunda dişler, dudaklar, diş etleri ve çevre bölgelerde estetik bir uyum yakalanmaya çalışılır.

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerin diş hekimliğine getirdiği yenilikler ile birlikte kişilerin hayal ettikleri gülüşün %100 e yakın olacak şekilde oluşturulması sağlanabilir.

Dijital Gülüş Dizaynı veya Estetik Gülüş Tasarımı olarak ifade edilen tüm bu Estetik Diş Hekimliği uygulamaları arasında;

 • Beyaz Dolgu (Kompozit Dolgu)
 • Porselen Lamina
 • Zirkonyum Kaplama
 • Empress Diş Kaplama
 • Diş Eti Estetiği

gösterilebilir.

Estetik Diş Hekimleri tarafından hastaya yapılan ön muayene sonucu tespit edilen sorunlar ve hastanın arzu ettiği ağız ve diş yapısı göz önünde bulundurularak tedavi planı oluşturulur.

Yukarıda belirttiğimiz tüm Estetik Diş Hekimliği uygulamaları hastanın ihtiyaç duyduğu bölgelere uygulanarak hedeflenen Estetik Gülüşe ulaşılır.

Beyaz Dolgu (Kompozit Dolgu)

Beyaz Dolgu ya da Kompozit Dolgu olarak ifade edilen tedavi dişlerinde çürüme başlamış hastalarda diş tamamen kaybedilmeden çürüğün temizlenmesi ve sonrasında oluşan boşluğa dolgu maddesi uygulanmasıdır.

Dolgu Uygulaması sırasında Metal Dolgular, Kompozit Dolgular ve Seramik Dolgular en çok kullanılan dolgu çeşitleridir.

Geçmişte uzun yıllar kullanılabildiği için Metal Dolgular tercih edilirdi. Günümüzde daha estetik olması nedeniyle Beyaz Dolgu ya da Seramik Dolgu tercih edilmektedir.

Kompozit Dolgu insanların diş rengine uyumlu olduğu için diğer dişlerden ayırt edilmez. Ağız ve dişlere %100 uyum sağlar. Çürük olmayan dişlerde estetik açıdan var olan bozukluklar da Kompozit Dolgu kullanılarak örtülebilir.

Seramik Dolgu dişlerdeki çürük miktarının fazla olduğu ve kurtarılmasının çok zor olduğu durumlarda kullanılan estetik tedavi yöntemidir.

Dişlerdeki çürük temizlenip dişin ölçüsü alınır. Laboratuvar ortamında Cad Cam sistemi ile üretilen Porselen Dolgu hastanın ağzına yerleştirilir.

Porselen Lamina

Porselen Lamina kişilerde özellikle ön dişlere uygulanan çok ince porselenlerdir. İnce olması sebebiyle yaprak porselen olarak da ifade edilebilir.

Porselen Lamina Kaplama Estetik Diş Hekimliği kapsamında yapılan 0,3 mm. kalınlığında porselen yaprakçıkların dişin yüzeyine yerleştirilmesidir.

Porselen Lamina hastaya uygun olacak renk ve boyda ayarlanabilir. Porselen Lamina tedavisi kapsamında hastanın diş yüzeyi çok ince olacak şekilde aşındırılır. Bu sayede dişte bulunan çarpıklık ve düzensizlikler de yok edilmiş olur.

Ardından kişiye özel hazırlanan Porselen Lamina diş yüzeyine yerleştirilerek diş kaplama işlemi tamamlanır. Bazı vakalarda hastanın diş yapısı çok düzgün bulunursa hiç aşındırma yapılmadan direkt Lamina Kaplama yapılabilir.

Porselen Lamina Kaplama uygulamasının en büyük problemi her ağız yapısına ve kapanış şekline uyumlu olmamasıdır. Ayrıca kişide dişlerini istemsiz sıkma ve gıcırdatma sorunları varsa hazırlanan Porselen Lamina kırılabilir.

Bu tarz istemsiz problemleri bulunan hastalarda gece plağı kullanılması sağlanarak diş sıkma ve gıcırdatma sonucu Lamina Kaplama kırılması engellenir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Estetik Diş Hekimliği uygulamaları kapsamında gülüş tasarımına en büyük katkıyı sağlayan tedavi yöntemlerinden birisidir.

Zirkonyum estetik diş kaplama malzemesi olarak kullanılan, diş etine uyumlu, ışık geçirgenliği yüksek ve metalsiz kron materyalidir.

Hastada muayene sırasında estetik problemlere yol açtığı belirlenen dişler planlanan ölçüde kesilir. Dijital ortamda yapılan tarama sonucu 3 boyutlu altyapı hazırlanır.

Altyapı ile yapılan prova sonrası Laboratuvar ortamında yapılan Zirkonyum Porselen hastanın dişlerine takılmaya uygun hale getirilir.

Zirkonyum Kaplama doğal dişlerden ayırt edilmeyecek kadar uyumlu ve estetik yapıya sahip dişlere sahip olmanıza yardımcı olur.

Metal destekli diğer porselenler ile kıyaslandığında daha hafif olan Zirkonyum Porselen ayrıca ağızda koku oluşmasını engeller. Anti alerjik olması ve diş etine %100 uyuu diğer avantajları arasında gösterilebilir.

Diş Eti Estetiği

İnsanların gülümsediği anda diş etleri ve dişleri arasındaki ahenge Pembe Estetik denir. Diş Eti Estetiği uygulamaları ile bu uyumun oluşturulması hedeflenir.

Dişler konuşma ve iletişim esnasında yüzde önemli bir paya sahiptir. Dişlerin yapısı, görüntüsü ve dizilimi karşıdaki kişide sizinle ilgili bir intiba bırakmaktadır.

Diş Eti Estetiği uygulamaları ile sağlıksız diş etlerine sahip kişiler tedavi edilerek yaşadıkları problemler çözülürken dişler ve diş etleri arasındaki uyum yakalanmaya çalışılır.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

Kliniğimize ulaşan kişilerden en çok duyduğumuz soru Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2022 yılında ne kadar olmaktadır. Bu kişilere muayene yapılmadan bir ücret belirtmenin doğru olmadığını belirterek kliniğimize davet etmekteyiz.

Estetik Diş Tedavisi Fiyatları konusunda farklılıklar olmasının nedenleri arasında;

 • Kişinin dişlerinde yaşanan problemlerin türü ve boyutu,
 • Estetik Diş Tedavisi kapsamında uygulanacak tedavi yöntemleri,
 • Tedavi edilecek hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek klinik ve diş hekiminin tecrübesi,

şeklinde sıralayabiliriz.

Estetik Diş Tedavisi yaptırarak dişlerinizde ve diş etlerinizde sizi rahatsız eden durumlardan kurtulmak, arzu ettiğiniz Estetik Gülüşe (ağız ve diş görünümüne) kavuşmak için Hemen Bize Ulaşın…

İletişim Bilgilerimiz

Namık Kemal Mah. Sütçü İmam Cad. No:28-34/83 Fera Business Ümraniye/İstanbul

0216 759 30 59

0539 869 30 59

info@handentalklinik.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi08.00 - 00.00
Salı08.00 - 00.00
Çarşamba08.00 - 00.00
Perşembe08.00 - 00.00
Cuma08.00 - 00.00
Cumartesi08.00 - 00.00
PazarKapalı

İlgili İçerikler